Aktuality:

 
 

Vícedenní kurz terénní výuky pro studenty Klvaňova gymnázia Kyjov

V termínu 27. až 28. června 2017 se v Olomouci uskuteční vícedenní kurz terénní výuky pro studenty Klvaňova gymnázia Kyjov se zaměřením na geografii města, orientaci v terénu a práci s GPS.


 

Vícedenní kurzy terénní výuky pro studenty Gymnázia Hodonín

V termínech 29. až 31. května a 31. května až 2. června 2017 se v Olomouci uskuteční vícedenní kurzy terénní výuky pro studenty Gymnázia Hodonín se zaměřením na geografii města, orientaci v terénu a práci s GPS.


 

Kurz terénní výuky pro žáky ZŠ Kamenka Čelákovice

Ve středu 17. května 2017 se v Čelákovicích uskuteční kurz terénní výuky pro žáky ZŠ Kamenka Čelákovice se zaměřením na orientaci v terénu, práci s mapou a GPS.


 

Vícedenní kurz terénní výuky pro žáky ZŠ Waldorfská Olomouc

V termínu 2. až 4. května 2017 se v Karlově pod Pradědem uskuteční vícedenní kurz terénní výuky pro žáky ZŠ Waldorfská Olomouc se zaměřením na orientaci v terénu, práci s GPS a měřením vybraných fyzikálních veličin.


 

Kurzy terénní výuky pro žáky ZŠ Melantrichova Prostějov

V pondělí 24. a úterý 25. dubna 2017 se ve Slatinicích uskuteční kurzy terénní výuky pro žáky ZŠ Melantrichova Olomouc se zaměřením na orientaci v terénu, práci s GPS, venkovskou krajinu a měření různých fyzikálních veličin.


 

Kurzy terénní výuky pro žáky ZŠ Otrokovice, Mánesova

Ve středu 19 a pátek 28. dubna 2017 se v Otrokovicích uskuteční kurz terénní výuky pro žáky ZŠ Otrokovice, Mánesova se zaměřením na vodu v krajině a povodně.


 

Kurz terénní výuky pro žáky ZŠ Ptení

V úterý 11. dubna 2017 se v Ptení uskuteční kurz terénní výuky pro žáky ZŠ Ptení se zaměřením na práci s GPS a měřením různých fyzikálních veličin.


 

Kurz terénní výuky pro žáky ZŠ TGM Otrokovice

Ve středu 5. dubna 2017 se v Otrokovicích uskuteční kurz terénní výuky pro žáky ZŠ TGM Otrokovice se zaměřením na vodu v krajině a povodně.


 

Kurz terénní výuky pro studenty Gymnázia Boskovice

V úterý 28. března 2017 se v Boskovicích uskuteční kurz terénní výuky pro studenty Gymnázia Boskovice se zaměřením na geografii města.


 

Vícedenní kurz terénní výuky pro žáky ZŠ Velim

Od 2. do 6. května 2016 se ve městě Olomouci a jejím nejbližším okolí uskuteční vícedenní kurz terénní výuky pro žáky ZŠ Velim.


 

Kurz terénní výuky pro žáky ZŠ TGM Otrokovice

Dne 25. dubna 2016 se v Otrokovicích uskuteční kurz terénní výuky pro žáky ZŠ TGM Otrokovice.


 

Kurzy terénní výuky pro žáky ZŠ Melantrichova Prostějov

Ve dnech 23. a 30. března 2016 se ve Slatinicích uskuteční kurzy terénní výuky pro žáky ZŠ Melantrichova Prostějov.


 

Vícedenní kurz terénní výuky pro studenty Gymnázia Zlín - Lesní čtvrť

Od 24. do 26. června 2015 se ve Zlíně a jeho okolí uskuteční vícedenní kurz terénní výuky pro studenty Gymnázia Zlín - Lesní čtvrť.


 

Vícedenní kurz terénní výuky pro studenty Gymnázia Hodonín

Od 15. do 17. června a následně od 17. do 19. června 2015 se v Olomouci a jejím okolí uskuteční vícedenní kurzy terénní výuky pro studenty Gymnázia Hodonín.


 

Vícedenní kurz terénní výuky pro žáky ZŠ Pražská Znojmo

Od 8. do 12. června 2015 se ve Znojmě a jeho okolí uskuteční vícedenní kurz terénní výuky pro žáky ZŠ Pražská Znojmo.


 

Vícedenní kurz terénní výuky pro studenty Gymnázia Tanvald

Od 25. do 28. května 2015 se v Tanvaldu a jeho okolí uskuteční vícedenní kurz terénní výuky pro studenty Gymnázia Tanvald.


 

Vícedenní kurz terénní výuky pro žáky ZŠ Velim

Od 11. do 13. května 2015 se v Olomouci a jejím okolí uskuteční vícedenní kurz terénní výuky pro žáky ZŠ Velim.


 

Schůze projektového týmu

V úterý 16. prosince se na Katedře geografie PřF UP v Olomouci uskuteční schůze projektového týmu CIV. Začátek schůze je naplánován na 17:00.


 

Vícedenní kurz terénní výuky pro žáky ZŠ Velim

Od 2. do 4. prosince 2014 se v Olomouci a jejím okolí uskuteční vícedenní kurz terénní výuky pro žáky ZŠ Velim.


 

CIV nově i na Facebooku

Byla spuštěna pilotní verze veřejného facebookového profilu projektu. Dostupné zde.


 

Napsali o nás v tisku

Ve středečním (15.10.2014) vydání Boleslavského deníku vyšel článek o námi realizované terénní výuce pro ZŠ Bělá pod Bezdězem, která se konala v termínu 6.-8. října 2014. Celý článek je k přečtení ZDE.


 

Vícedenní kurz terénní výuky pro žáky ZŠ Loučeň

Od 21. do 22. října 2014 se v Olomouci a jejím okolí uskuteční vícedenní kurz terénní výuky pro žáky ZŠ Loučeň.


 

Vícedenní kurz terénní výuky pro žáky ZŠ Velim

Od 15. do 17. října 2014 se v Olomouci a jejím okolí uskuteční vícedenní kurz terénní výuky pro žáky ZŠ Velim.


 

Vícedenní kurz terénní výuky pro žáky ZŠ Bělá pod Bezdězem

Od 6. do 8. října 2014 se v Olomouci a jejím okolí uskuteční vícedenní kurz terénní výuky pro žáky ZŠ Bělá pod Bezdězem.


 

Terénní workshop projektového týmu CIV

Ve dnech 4. až 7. července 2014 se uskuteční vícedenní terénní workshop pro pracovníky projektového týmu CIV.


 

Vícedenní kurz terénní výuky pro studenty Gymnázia Zlín - Lesní čtvrť

Od 23. do 25. června 2014 se ve Zlíně a jeho okolí uskuteční vícedenní kurz terénní výuky pro studenty Gymnázia Zlín - Lesní čtvrť.


 

Vícedenní kurz terénní výuky pro žáky ZŠ Štítná nad Vláří-Popov

Ve dnech 23. a 24. června 2014 se v obci Štítná nad Vláří-Popov a jejím okolí uskuteční vícedenní kurz terénní výuky pro žáky ZŠ Štítná nad Vláří-Popov.


 

Vícedenní kurz terénní výuky pro studenty Gymnázia Hodonín

Ve dnech 16. až 20. června 2014 se v Olomouci a jejím okolí uskuteční vícedenní kurz terénní výuky pro studenty Gymnázia Hodonín.


 

Vícedenní kurz terénní výuky pro studenty CGNR Olomouc

Ve dnech 8. a 9. června 2014 se v Olomouci a jejím okolí uskuteční vícedenní kurz terénní výuky pro studenty Církevního gymnázia Německého řádu.


 

Vícedenní kurz terénní výuky pro žáky ZŠ Pražská Znojmo

Ve dnech 2. až 4. června 2014 se v Olomouci a jejím okolí uskuteční vícedenní kurz terénní výuky pro žáky ZŠ Pražská Znojmo.


 

Vícedenní kurz terénní výuky pro žáky ZŠ Pražská Znojmo

Ve dnech 26. až 29. května 2014 se ve Znojmě a jeho okolí uskuteční vícedenní kurz terénní výuky pro žáky ZŠ Pražská Znojmo.


 

Vícedenní kurz terénní výuky pro žáky ZŠ Bělá pod Bezdězem

Ve dnech 19. až 21. května 2014 se v Olomouci a jejím okolí uskuteční vícedenní kurz terénní výuky pro žáky ZŠ Bělá pod Bezdězem.


 

Vícedenní kurz terénní výuky pro studenty Gymnázia Tanvald

Ve dnech 13. až 16. května 2014 se v Olomouci a jejím okolí uskuteční vícedenní kurz terénní výuky pro studenty Gymnázia Tanvald.


 

Vícedenní kurz terénní výuky pro žáky ZŠ Žleby

Ve dnech 5. až 7. května 2014 se v Olomouci a jejím okolí uskuteční vícedenní kurz terénní výuky pro žáky ZŠ Žleby.


 

Schůze projektového týmu

Ve čtvrtek 28. listopadu se na Katedře geografie PřF UP v Olomouci (místnost 2.027) uskuteční schůze projektového týmu CIV. Začátek schůze je naplánován na 17:00.


 

Vícedenní kurz terénní výuky pro studenty Gymnázia Šumperk

Ve dnech 16. až 18. září 2013 se v Olomouci a jejím okolí uskuteční vícedenní kurz terénní výuky pro žáky kvarty Gymnázia Šumperk.


 

Hledáme nové spolupracovníky

Potřebné informace k výběrovému řízení naleznete ZDE.


 

Vícedenní kurz terénní výuky pro studenty ZŠ Pražská Znojmo

Ve dnech 17. až 18. června 2013 se v Olomouci a jejím okolí uskuteční v rámci školního výletu vícedenní kurz terénní výuky pro žáky sedmého ročníku ZŠ Pražská Znojmo.


Vícedenní kurzy terénní výuky pro studenty GH

Ve dnech 10. až 12. června 2013 se v Olomouci a jejím okolí uskuteční vícedenní kurz terénní výuky pro žáky prvního ročníku Gymnázia Hodonín.

Ve dnech 12. až 14. června 2013 se pak v Olomouci a jejím okolí uskuteční vícedenní kurz terénní výuky pro žáky kvarty Gymnázia Hodonín.


Terénní aktivity pro nadané děti

V úterý 21. května budou v okolí PřF od 15:00 do 16:30 organizovány aktivity v terénu určené pro členy "Klubu nadaných dětí PřF UP".


Vícedenní kurz terénní výuky pro studenty ZŠ Pražská Znojmo

Ve dnech 20. a 21. května bude probíhat terénní výuka pro žáky 7. a 8. ročníku ZŠ Pražská Znojmo.


!!!POZOR, změna!!!

POZOR - terénní workshop řešitelského týmu zrušen!!! O náhradě budete emailem informováni.

Ve dnech 12.-14. dubna (pá-ne) se v Karlově pod Pradědem uskuteční terénní workshop pro členy řešitelského týmu CIVu. Příjezd je plánován v pátečních odpoledních hodinách, odjezd pak v nedělních dopoledních. Detailnější náplň workshopu bude prezentována na nejbližší schůzi týmu.


Přednáška/workshop na téma geoart

Ve středu 3. dubna se na Katedře geografie PřF UP v Olomouci (místnost 2.025) uskuteční přednáška/workshop na téma geoart (pozvánka ZDE). Přednášet bude Katarína Tuľáková a začátek je naplánován na 17:30.


Schůze projektového týmu

Ve čtvrtek 28. února se na Katedře geografie PřF UP v Olomouci (místnost 2.027) uskuteční schůze projektového týmu CIV. Začátek schůze je naplánován na 16:00.


Přírodovědný INSPIROMAT

Ve čtvrtek 6. listopadu se v Olomouci na PřF UP (17. listopadu) uskuteční přibližně 90ti minutová prezentace pro učitele přírodovědných předmětů. Prezentace je organizována pracovníky Katedry didaktiky fyziky MFF UK v Praze a je zdarma přístupná! Na konkrétních experimentech bude ukázáno, jak je možné atraktivně a efektivně provádět demonstrační i žákovské experimenty v biologii, chemii a fyzice. Řada materiálů včetně DVD a tištěných brožur bude volně k rozebrání! Začátek akce je plánován na 13:30. V případě Vašeho zájmu dejte, prosím, předem vědět na jakub.jermar@mff.cuni.cz. Více informací na adrese www.vernier.cz/zdarma.


Předváděčka přístrojů firmy Vernier

Ve středu 24. října se v Olomouci uskuteční prezentace přístrojového vybavení, které je možno zakoupit od firmy Vernier. Začátek akce je plánován na 15:00 na Katedře geografie.


Schůze projektového týmu

Ve čtvrtek 20. září se na Katedře geografie PřF UP v Olomouci uskuteční schůze projektového týmu CIV. Začátek schůze je naplánován na 17:00.


Kurz terénní výuky pro vyučující

Ve středu 19. září se v Olomouci uskuteční kurz terénní výuku pro učitele z partnerských škol. Podrobnější informace včetně přihlášky ZDE.


Kurz terénní výuky pro studenty GH

Ve dnech 18. až 20. června 2012 se v Olomouci a jejím okolí uskuteční vícedenní kurz terénní výuky pro žáky kvarty Gymnázia Hodonín. V rámci kurzu budou realizována témata: "krajina - včera a dnes", "Olomouc historická", "turistický potenciál města"


Kurz terénní výuky pro studenty GH

Ve dnech 4. až 6. června 2012 se v Olomouci a jejím okolí uskuteční vícedenní kurz terénní výuky pro žáky kvinty Gymnázia Hodonín. V rámci kurzu budou realizována témata: "kulturní krajina - včera a dnes", "mapa - orientace, tvorba, analýza", "voda v městském prostředí", "prostorová a funkční struktura města".